Trwa ładowanie danych...

Aktualności

1 czerwca 2017 uczniowie klas I a, Ib, II i III gimnazjum wzięli udział w wycieczce z okazji Dnia Dziecka.

 Odsłon: 2546
           1 czerwca 2017 uczniowie klas I a, Ib, II i III gimnazjum wzięli udział w wycieczce z okazji Dnia Dziecka. Młodzież brała udział w warsztatach zorganizowanych w Muzeum Ziemi Kłodzkiej pt.: „Hi,hi,hi histeryczne ucieczki z Twierdzy Kłodzkiej”. Uczniowie w ciekawy sposób odkrywali fragment historii Kłodzka. Na dziedzińcu muzeum młodzież, podzielona na cztery drużyny odpowiadające czterem uciekinierom z kłodzkiej twierdzy: Vaclavowi Kinsky`emu, Fryderykowi von Trenckowi, Alfredowi Exnerowi i  Karolowi Luxowi, grała w grę planszową. Zgodnie z zasadami gry, drużyna, która jako pierwsza wydostała się poza mury miasta, wygrywała. Na uciekinierów czyhały przeróżne przeszkody i pułapki. Na koniec uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani przez pracowników muzeum słodyczami.
         Po atrakcjach w muzeum uczniowie uczestniczyli w seansie filmowym. Najpierw przed budynkiem kina Cinema 3D po raz kolejny zostali poczęstowani cukierkami, tym razem przez „Smerfy”. Następnie obejrzeli film przygodowy „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara” w oryginalnej wersji językowej z napisami, co z pewnością przyczyniło się do podniesienia znajomości języka angielskiego. Wycieczka z okazji Dnia Dziecka łączyła przyjemne z pożytecznym: zabawę i naukę, a wszystkim uczestnikom przez cały czas  dopisywały humory. Opiekunami wyjazdu były p. Eliza Machura- Roch, p. Agnieszka Wszołek i p. Agnieszka Stolarz.


2016 © Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.