Trwa ładowanie danych...

Aktualności

Na wiedzy o społeczeństwie projekt edukacyjny, pt.:

 Odsłon: 471

Klasa III gimnazjum zrealizowała na lekcji wiedzy o społeczeństwie projekt edukacyjny, pt.: "Moja Gmina". Uczniowie byli podzieleni na 5 grup tematycznych. Każda z grup starała się w oryginalny sposób przedstawić swój problem.

Grupa nr 1, w której skład wchodzili Łukasz Górski oraz Michał Flaszyński, przygotowała prezentację multimedialną przedstawiającą historię Nowej Rudy. Praca ta zawiera najważniejsze wydarzenia związane z naszym miastem, informacje o inwestycjach, zabytkach i atrakcjach czekających na turystów.

Grupa nr 2, w której pracowały Natalia Kuch, Pamela Kotowicz oraz Szymon Kulik, opracowała film przedstawiający krajobrazy oraz zabytki naszego miasta oraz plakat przedstawiający wademekum i kompetencje urzędów. Dodatkowo uczniowie przygotowali herb Nowej Rudy wykonany ze styropianu.

 https://www.youtube.com/watch?v=fat_xNLPIYw

Grupa nr 3, w składzie, której byli Alicja Kociemba, Angelika Rachwał, Paulina Baranowska oraz Dawid Mizera, przygotowała Przewodnik Noworudzianina, z opisem najważniejszych placówek, urzędów miasta i gminy Nowa Ruda wraz  z numerami telefonów oraz adresami.

Grupa nr 4, czyli Paweł Wypych - przygotował plakat przedstawiający zabytki oraz atrakcje Nowej Rudy.

Grupa nr 5, czyli Matylda Stokłosa, Julia Dymek oraz Szymon Kulik, przygotowała debatę z radną gminy Nowa Ruda- panią Haliną Gajcy.

Oto kilka pytań i odpowiedzi, których udzieliła Pani Halina Gajcy:

Jakie zostały postawione cele na rok 2018 do zrealizowania w gminie?

W tym roku na pewno będzie wiele realizowanych inwestycji, lecz sama ulica Świdnicka, która ma zostać skończona w tym roku, to ogromny koszt i ogromna inwestycja.

Która z inwestycji realizowanych w gminie jest, według Pani, najbardziej celowa?

To zależy od punktu widzenia. Gdy została podana informacja o otwarciu basenu przy ulicy Fredry, od wielu osób słyszałam, że lepiej zainwestować w szpital. Osoby te nie wiedziały, że szpital nie należy do gminy, lecz do powiatu. Nie możemy inwestować pieniędzy w rzeczy, które nie należą do nas. My, możemy jedynie pomagać w realizacji inwestycji należących do gminy. Tym bardziej, że większość tych pieniędzy jest z Unii i są one przeznaczone na dany projekt.

Czy w roku 2018 planowane są wydarzenia kulturowe?

Tak, jak zwykle, Dni Nowej Rudy czy Festiwal Folkloru, to stałe wydarzenia organizowane w mieście. Nie wiem, jakie jeszcze są planowane, ponieważ nie odbyło się jeszcze spotkanie Komisji Spraw Społecznych z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury. Gdy się spotkamy, wtedy zostaną nam przedstawione plany.

Czy Nowa Ruda współpracuje z organizacjami?

W naszym mieście jest wiele organizacji, stowarzyszeń. Jest Młodzieżowa Rada Miasta, Rada Seniorów czy Uniwersytet III wieku.

Czy oprócz remontów dróg są w planach inne inwestycje?

Oczywiście. Są remonty budynków, basen, oświetlenie ulic, chodniki, najwięcej jednak jest dróg, więc trzeba skupić się na ich remoncie.

Jakie według Pani są najważniejsze sprawy do rozwiązania w Nowej Rudzie?

Wszystkie są ważne. Są jednak rzeczy, które są do zrobienia na ten moment. To co jest ważne w tej chwili - to robimy.


Przejdź do galerii


2016 © Szkoła Podstawowa Nr 6 w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.