Trwa ładowanie danych...

Aktualności

DZIEŃ WIOSNY

 Odsłon: 477

Dzień Promocji Zdrowia i Obchodów Pierwszego Dnia Wiosny

21 marca 2017 r.

Z inicjatywy Szkoły Promującej Zdrowie dnia 21 marca 2017 r. odbył się Dzień Promocji Zdrowia i Dzień Wiosny.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum pod opieką wychowawców wykonywali prace plastyczne oraz przygotowywali  scenki do poszczególnych tematów.

Klasy 0  i I-III  Szkoły Podstawowej pracowały nad tematem : „NUMERY ALARMOWE I JAK  ZACHOWYWAĆ SIĘ W NAGŁYCH WYPADKACH”.

Klasy IV-VI Szkoły Podstawowej temat: „BEZPIECZNY  INTERNET”.

Klasy I-III  Gimnazjum temat: „CYBERPRZEMOC”.

Następnie odbyła się prezentacja, gdzie uczniowie przedstawili owoce swojej pracy, prezentując talenty aktorskie i zdolności plastyczne, a zarazem przekazując wiedzę zdobytą na zajęciach.

Wielkim wydarzeniem tego dnia był spektakl pt. „Filip na feralnej wyspie” przedstawiony przez grupę teatralną „ZIARENKO GORCZYCY”. Spektakl opowiadał o przeciwdziałaniu stosowania używek – alkoholu, papierosach i narkotykach oraz uzależnieniu od nich i negatywnym wpływie na nasz organizm. Uczniowie słuchali spektaklu z ogromnym zaciekawieniem, a jego treści przeplatane były piosenkami o negatywnych działaniach tych używek.

Rada Rodziców już po raz kolejny przygotowała dla wszystkich uczniów i Grona Pedagogicznego zdrowy poczęstunek na który składały się domowe wypieki, sałatki oraz owoce i warzywa. Dziękujemy serdecznie Radzie Rodziców za poświęcony czas, zaangażowanie, za aktywny udział w życiu szkoły, wspieranie wszelkich inicjatyw i pomoc  w organizacji tego dnia.

Dzień ten, spędzony inaczej niż zwykle w atmosferze wspólnej zabawy, bardzo wszystkim się podobał. W przyszłym roku planujemy spędzić go równie miło.

 

                                                                     Dziękujemy

G. Krzysztofik, D. Natkaniec-Stasiewicz, E. Martyna-Dybek

                                                                                                                         oraz Członkowie Szkoły Promującej Zdrowie


 

Dzień Promocji Zdrowia i Obchodów Pierwszego Dnia Wiosny

w Szkole Podstawowej Nr 6 im. płk. Józefa Sokola w Nowej Rudzie

21 marca 2018 r.

 

Dnia  21 marca 2018 r. odbył się Dzień Promocji Zdrowia i Dzień Wiosny z inicjatywy Szkoły Promującej Zdrowie.  Pierwszy dzień wiosny, a za oknem śnieg i zimno. Ale w naszym budynku jest dużo ciekawiej. U nas pełno barw! Na korytarzach szkolnych i w salach lekcyjnych kwiaty, bazie i wiosenne akcenty. Wiele uczennic przystroiło głowy w piękne kwietne wianki i wyglądały przepięknie. W tym dniu nie obowiązuje nakaz noszenia strojów w stonowanych barwach, dlatego uczniowie mają na sobie ubrania we wszelakich odcieniach – im kolorowiej, tym lepiej!

Uczniowie szkoły pod opieką wychowawców wykonywali prace plastyczne do poszczególnych tematów:

Klasy: 0  i  I-III  Szkoły Podstawowej - „HIGIENA – TO  ZDROWIE”

Klasy: IV  Szkoły Podstawowej - „PIRAMIDA  ZDROWIA”

Klasy: V-VI Szkoły Podstawowej:  

„JAK SPĘDZAĆ AKTYWNIE CZAS NA  ŚWIEŻYM POWIETRZU”

Klasy: VII Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum:

„UŻYWKI I ICH WPŁYW NA ORGANIZM CZŁOWIEKA”

Następnie uczniowie przedstawili swojej prace na forum szkoły prezentując wiedzę zdobytą na godzinach wychowawczych i zajęciach z poprzedniego roku, którego tematem przewodnim było przeciwdziałanie stosowania używek z którym zapoznali się oglądając spektakl pt. „FILIP NA FERALNEJ WYSPIE”.

W tym roku także gościliśmy grupę teatralną „ZIARENKO GORCZYCY”, która dla całej społeczności szkolnej zaprezentowała spektakl teatralny pt. „FILIP W KRAINIE ZDROWIA”. Podjęty został temat prezentujący 8  PODSTAWOWYCH ZASAD ZDROWIA oraz aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu.  Rad dotyczących zasad zdrowia słuchała z zaciekawieniem Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie oraz rodzice. Spektakl zachęcał dzieci do prowadzenia zdrowego stylu i trybu życia zgodnie z zasadami zdrowia opartymi na opinii Światowej Organizacji Zdrowia.

RADA RODZICÓW Szkoły Podstawowej Nr 6 przygotowała dla wszystkich uczestników degustację na którą zaproszony został również zespół teatralny „ZIARENKO GORCZYCY”. Na stołach gościły owoce, warzywa, dyniowy chleb, sałatki i pyszne domowe ciasta. W podziękowaniu Rada Rodziców od Dyrekcji Szkoły i Zespołu Szkoły Promującej Zdrowia otrzymała ZŁOTE MEDALE  „1 MIEJSCE” – bo nasza Rada Rodziców to - RADA RODZICÓW NA MEDAL !!!

Dziękujemy jeszcze raz serdecznie całej RADZIE RODZICÓW za zaangażowanie, aktywny udział w życiu szkoły, poświęcony czas oraz pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.

Uczniowie zapoznali się również z zasadami gry „SAŁATKA OWOCOWO-WARZYWNA”, która wszystkim uczestnikom bardzo się spodobała.

Uczniowie mogli również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z namalowanymi owocami i warzywami. Przy ogromnym zaangażowaniu Szkoły Promującej Zdrowie dzieci pokazały, że to szczególne święto można spędzić inaczej..

                                                                      Dziękujemy

G. Krzysztofik, D. Natkaniec-Stasiewicz, E. Martyna-Dybek

                                                                                                                         oraz  Członkowie Szkoły Promującej Zdrowie


2016 © Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.