Trwa ładowanie danych...

Aktualności

V Diecezjalny Konkurs Misyjny

 Odsłon: 340

Dnia 12 kwietnia 2018r. w Świdnicy  odbył się V Konkurs Misyjny poświęcony postaci bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Wśród uczestników konkursu pod opieką katechetki Mirosławy Briń znaleźli się również nasi uczniowie: Natalia Rosińska, Piotr Koszałkowski oraz Michał Bilo. Przybyłą młodzież jako pierwszy przywitał a zarazem podziękował za przybycie i za udział ordynariusz naszej diecezji ks. bp Ignacy Dec. Następnie głos zabrał ks. Tadeusz Faryś – Dyrektor Diecezjalny PDM, który zapoznał młodych uczestników z przebiegiem konkursu i przypomniał, że odbywa się on w przeddzień 155 rocznicy urodzin bł. Marii Teresy Ledóchowskiej. Po powołaniu komisji i rozdaniu zestawu pytań, uczniowie przystąpili do konkursu.

Po zakończeniu pracy i przerwie na herbatę, młodzież i katecheci mieli możliwość spotkania się z duchowymi córkami „Matki Afryki”, które przybyły z Nigerii. Były to siostry klawerianki: s.Cynthia i s. Anthonia. Siostry ukazały sytuację Kościoła katolickiego w Nigerii i życie codzienne nigeryjskich dzieci. Przybliżyły także kulturę afrykańską, wykonując wspólnie z młodzieżą piosenki w języku ibu (narzecze, którego używa się w Nigerii).


2016 © Szkoła Podstawowa Nr 6 w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.