Trwa ładowanie danych...

Wolontariat


"Program PaT już działa"

W czwartek 8 września 2016r. o godzinie 17.00 odbyło się spotkanie grup działających w programie "Profilaktyka a Ty" (w skrócie PaT). Naszą  szkołę reprezentowały Katarzyna Aniszewska - kapitan grupy oraz Dominika Masheimer- uczennica klasy III gimnazjum wraz z opiekunką Agnieszką Stolarz. W spotkaniu zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 brali udział‚ także uczniowie Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie. Patowcy przedstawili plan działania na ten rok, obowiązkowo zatańczyli "belgijkę", następnie udali się na poczęstunek podczas, którego młodzież i opiekunowie rozmawiali o wspólnych planach i działaniach. Następne spotkanie planowane jest w październiku, gdzie odbędzie się ognisko integracyjne na Górze św. Anny. Zapraszamy chętne osoby z naszego gimnazjum do udziału w grupie i akcjach zorganizowanych w ramach programu PaT. Jest to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości, integracji z innymi szkołami, wspólnych wyjazdów i dobrej zabawy.


WSZYSCY JESTEŚMY ANIOŁAMI

Już w początkowych tygodniach września grupa wolontariuszy zabrała się ostro do pracy i wzięła udział w akcji "Wyślij anioła", której celem jest wspieranie dzieci przebywających w szpitalu na oddziale onkologicznym. Akcja polega na wykonaniu kartki, w której znajdują się słowa wsparcia i zachęcanie do walki z tak trudnym przeciwnikiem jak choroba nowotworowa. Na kartkach piszemy czy jest ona przeznaczona dla chłopca, czy dla dziewczynki, można również zostawić swoje namiary, w razie gdyby dziecko lub jego bliscy chcieli się z daną osobą skontaktować i osobiście podziękować za bardzo potrzebne im wsparcie. Przedsięwzięcie jest bezterminowe, tak jak czasem leczenie tych dzieci bywa bezterminowe, dlatego też wolontariusze przy wsparciu wszystkich klas z Miejskiego Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Rudzie kilkakrotnie w ciągu roku szkolnego wyślą "anioły" pełne pozytywnej energii. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się dołączyć do tworzenia kartek. :)"Wolontariat wspierał MoKaPP"

Od 9 do 25 września 2016r. na placu przy Miejskim Zespole Szkół Nr 1 w Drogosławiu rozpoczął działalność Mobilny Katalizator Przestrzeni Publicznej, czyli MoKaPP. Był to pawilon kulturalno-rozrywkowy, w którym prowadzono różnego rodzaju warsztaty np. "Japoński ogród", fotograficzne, animacyjne dla dzieci i młodzieży, pokazy filmów, spacery po Drogosławiu, a nawet ognisko integracyjne. Odbywały się także lekcje pokazowe z chemii czy przyrody. Zajęcia prowadzone zostały przez grupę młodych ludzi, których zamiarem było pokazywanie, że w dzielnicy Drogosław sporo się dzieje. Szkolny Klub Wolontariatu okazał się nieocenionym "pomocnikiem" i pomagał w prowadzeniu zajęć, przygotowywaniu i sprzątaniu obiektu. Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie i pomoc."POMOC DLA SAMOTNYCH ZWIERZAKÓW"

Od 20 września do 20 listopada trwa akcja zbierania darów dla schroniska "Pod psią gwiazdą" z Polanicy Zdroju. Wolontariusze wykonali plakaty informujące o tym, co jest najpotrzebniejsze i raz w tygodniu odbierają dary od wszystkich wspierających akcję. Do tej pory udało się zebrać kilka worków suchej karmy, ok. 20 puszek z jedzeniem, ciepłe koce, poduszki, zabawki dla zwierząt i wiele innych potrzebnych rzeczy. W grudniu na specjalnie zorganizowanym spotkaniu dary zostaną przekazane przedstawicielom schroniska, którzy przyjadą do naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, zarówno tym małym jak i dużym. Jesteście wielcy:)


"MOGIŁĘ˜ PRADZIADA OCAL OD ZAPOMNIENIA"

Szkolny Klub Wolontariatu zaangażował się w przeprowadzenie zbiórki publicznej mającej na celu ratowanie polskich nekropolii w ramach akcji "Mogiłę Pradziada ocal od zapomnienia". 2 listopada, czyli w Dzień Zaduszny młodzież kwestowała na cmentarzu w Drogosławiu i mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych ludzie odwiedzający groby bliskich okazali gorące serca. Druga część zbiórki przeprowadzona została w niedzielę 7 listopada, po wszystkich mszach świętych w kościele św. Barbary. Wolontariusze, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem to: Katarzyna Aniszewska, Arnold Bukowski, Michał Chiliński, Wiktoria Jakubek, Weronika Kaczmarek, Angelika Muller, Łukasz Wątrowicz, Michał Kamiński, Milena Zdrojek oraz Wiktoria Kolasa. Pani Agnieszka Stolarz- opiekun wolontariatu dziękuje serdecznie pozostałym osobom, które wspierały młodzież w zbiórce, czyli pani Teresie Bazale oraz pani Ewie Grabowskiej, a także gorące podziękowania kieruje ku proboszczowi parafii św. Barbary ks. Stanisławowi Kasztelanowi za pomoc i wsparcie akcji.

n

2016 © Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.