Trwa ładowanie danych...

Marzycielska Poczta

Marzycielska poczta to ogólnopolska akcja charytatywna polegająca na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Inicjatywa ta objęta jest honorowym patronatem Ministra Edukacji oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Celami akcji są kształtowanie wrażliwości uczniów na trudną sytuację rówieśników oraz uświadomienie, że pomaganie może być przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami.


W grudniu 2016 roku po raz kolejny włączyliśmy się w akcję na rzecz chorych dzieci. Klasa I b wspólnie z wychowawczynią p. A. Wszołek, na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej, zajęła się pisaniem listów i kartek z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, które z pewnością przyniosły wiele radości chorym dzieciom, a nam mnóstwo przyjemności w niesieniu pomocy.

A oto linki do informacji z naszych przedsięwzięć w poprzednich latach:

https://marzycielskapoczta.pl/szkola-podstawowa-nr-6-im-plk-jozefa-sokola-w-nowej-rudzie/

https://marzycielskapoczta.pl/szkola-podstawowa-nr-6-im-plk-j-sokola-w-nowej-rudzie/

https://marzycielskapoczta.pl/szkola-podstawowa-nr-6-im-plk-j-sokola-w-nowej-rudzie-2/


W maju 2017  klasa I b wraz z wychowawczynią kolejny raz wzięła udział w akcji „Marzycielska poczta”. Na podstawie profili chorych dzieci, Wiktorii Kępińskiej z Torunia oraz Mateuszka Halejcio z Rybnika, uczniowie własnoręcznie wykonali kartki z okazji Dnia Dziecka. Młodzież poznała historie „Marzycielskich Dzieci”, uczyła się pomagać, uwrażliwiła się na trudną sytuację rówieśników. Udział w tej akcji z pewnością wpłynął pozytywnie na wychowanie uczniów.


11 grudnia 2017 roku w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy II b gimnazjum wspólnie z wychowawczynią przystąpili do wykonywania kartek świątecznych. Adresatami zostali Wiktoria Mering i Paweł Majewski.
Młodzież wspólnie z wychowawczynią jak zwykle z zaangażowaniem własnoręcznie przygotowywała kartki starając się, aby przyniosły marzycielskim dzieciom dużo uśmiechu i radości. Na kartkach nie zabrakło rysunków związanych z zainteresowaniami Wiki i Pawełka oraz oczywiście życzeń świątecznych. Mamy nadzieję, że nasze prace przypadną im do gustu i sprawią dużo przyjemności.

 


W ostatnim tygodniu nauki ( czerwiec 2018) nasi gimnazjaliści przygotowywali kartki dla Natalii Dobskiej z Piły. Z okazji zbliżających się urodzin Natalki powstały kartki z życzeniami, a także list. Uczniowie bardzo się starali, aby kartki się spodobały i były miłą niespodzianką dla dziewczynki.


______________________________________________________________________________________________________

7 stycznia 2019 odbyła się po raz ósmy akcja pisania kartek w ramach „Marzycielskiej poczty”. Tym razem młodzież z kl. III b gimnazjum wspólnie z wychowawcą z zaangażowaniem własnoręcznie oraz za pomocą TIK przygotowywała kartki urodzinowe dla Oliwki ze Strzelec Opolskich.

2016 © Szkoła Podstawowa Nr 6 w Nowej Rudzie | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.