Trwa ładowanie danych...

Szkoła partnerska w Lippstadt

Wizyta młodzieży ze szkoły partnerskiej z Lippstadt


Wspólne pamiątkowe zdjęcie

W dniach 30 maja - 4 czerwca 2016 roku grupa uczniów zaprzyjaźnionej szkoły partnerskiej w Lippstadt po raz kolejny odwiedziła Miejski Zespół Szkół Nr 1 w Nowej Rudzie. W ramach wizyty młodzież niemiecka miała możliwość zwiedzenia Wrocławia, Polanicy Zdrój,  Parku Miniatur MINIEUROLAND  w Kłodzku,  Nowej Rudy  oraz uczestniczyć w spotkaniu z panem Tomaszem Kilińskim - Burmistrzem Miasta Nowa Ruda.
Na czas pobytu młodzież niemiecka i polska zamieszkała w pensjonacie „Pajda” w Sokolcu, gdzie wspólnie spędzała czas podczas ognisk, warsztatów plastycznych i wielu innych atrakcji zapewnionych przez opiekunów (Magdalenę Cygę i Mirosławę Briń). Dzięki temu mieli szansę lepiej się poznać i zaprzyjaźnić. Podczas intensywnego tygodnia grupa polsko – niemiecka uczestniczyła w życiu szkoły oraz wzięła udział w obchodach Dnia Dziecka zorganizowanych w MZSz Nr 1 w Nowej Rudzie, biorąc udział w turniejach sportowych i strażackich. Bez dofinansowania jednostki PNWM nie mielibyśmy możliwości zorganizować tego przedsięwzięcia, za co serdecznie dziękujemy.


Porozumienie o współpracy pomiędzy Miejskim Zespołem Szkół Nr 1  w Nowej Rudzie a Szkołą Dorst-Realschule w Lippstadt zostało zawarte 22 marca 2012 roku.

Szkoły wspólnie zrealizowały dwa projekty :

W Polsce " Nasze wspólne dziedzictwo historyczne" ( w terminach 07.05.2012- 11.05.2012 i 30.05.2016 - 03.06.2016) ,

Na terenie Niemiec projekt " Wielcy Niemcy"

( w terminie 17.05.2015 - 22.05. 2015).

Realizacja projektów była możliwa dzięki wsparciu Polsko - Niemieckiej współpracy młodzieży. 2016 © Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 | powered by uCore Engine

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, informujemy, iż nasza witryna umieszcza w pamięci podręcznej Państwa przeglądarki tzw. plik cookie. Jest on wykorzystywany jedynie w celach statystycznych, a także aby ułatwić Państwu nawigację po stronie. Jeśli uważają Państwo, że narusza to Waszą prywatność, mogą Państwo wyłączyć obsługę plików cookie dla konkretnej witryny w ustawieniach przeglądarki.